Prof. Dr. Karamehmet YILDIZ 2023-2025 Yönetim Kurulu Üyeliği Adaylığı

Kıymetli Meslektaşlarım,

Ülkemiz ne yazık ki eşi benzeri görülmemiş bir felaketle yüz yüze. Deprem bölgesinde verdiğimiz sağlık hizmetleri esnasında bir kez daha gördüm ki; mesleğimizin bize kazandırdığı son derece önemli yeteneklerimiz bulunuyor. Olağanüstü koşullara hızla adapte olma, gelişmiş organizasyon ve operasyon yeteneği gibi önemli özelliklerimiz biz anesteziyologlara, insanlığın ve ülkemizin ne çok ihtiyacı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bizlerin daima güçlü ve kararlı biçimde birlik ve beraberliğimizi sürdürmemiz ve çalışmalarımızı kesintisiz devam ettirmemiz gerekiyor. Bizleri bir arada tutan, birlik ve beraberliğimizin teminatı TARD, Seçimli Olağan Genel Kurulumuzun 12 Mart 2023 Pazar günü, İstanbul Anadolu yakasında, Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de yapılacağını ilan etmiş bulunuyor.

Mensubu bulunmaktan daima onur duyduğum Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği’mizin çalışmalarına, 2023-2025 döneminde “yönetim kurulu üyesi” olarak katkı sağlamak amacıyla aday olma kararımı, siz değerli meslektaşlarımla paylaşmak istiyorum. Üniversitemde üstlenmiş olduğum akademik ve idari görevlerimde, 4 yıl süreyle yürüttüğüm Tabip Odası Başkanlığımda, sosyal sorumluluk projelerimde ve mesleğe adım attığım günden beri sadakatle bağlı bulunduğum, ülkemizin, güçlü geleneklere sahip, köklü ve saygın bir meslek kuruluşu olan TARD'ın çeşitli kademelerinde üstlendiğim görevlerde edindiğim bilgi, deneyim ve birikimi, 2023-2025 döneminde derneğimizin, dolayısıyla mesleğimizin yararına değerlendirmek istiyorum.

12 Mart 2023 Pazar günü yapılacak Seçimli Olağan Genel Kurulumuzda teveccühlerinizle seçildiğim takdirde, yine teveccühlerinizin eseri olacak takım arkadaşlarımla uyum içinde, Ülke sathına yayılmış her bir anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanının derneğimizi daima yanında hissedeceği bir yapılanmayla, adil, üretken, katılımcı, paylaşımcı ve demokratik bir yönetim sergilenmesi yolunda, zamandan bağımsız olarak gayret ve emek sarf edeceğimi taahhüt ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz takdirde, yaklaşık 6 bin kişilik ailemizin aşamayacağı hiçbir engelin bulunmadığını düşünüyorum.

Yüzyılın felaketinde hayatını kaybeden meslektaşlarımız ve vatandaşlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, yakınlarına, camiamıza ve ülkemize sabırlar diliyorum. İmkân ve ihtimal görülmeyen en zor koşullarda bile küllerinden yeniden doğmayı başarmış bu kadim millet, bu felaketi de elbette atlatacak, yaralarını saracaktır. Cumhuriyetimizin 100. Yılında, gönül ve ömür verdiğimiz mesleğimizin hak ettiği kazanımları gerçekleştirmek amacıyla, hepinizi demokratik hakkınızı kullanmak üzere, Seçimli Olağan Genel Kurulumuza katılmaya davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Karamehmet YILDIZ
TARD 2023-2025 Dönemi
Yönetim Kurulu Adayı