Prof. Dr. Yasemin Güneş 2023-2025 Yönetim Kurulu Üyeliği Adaylığı

Saygıdeğer Hocalarım, Sevgili Meslektaşlarım,

Öncelikle 6 Şubat tarihindeki yıkıcı depremi yaşayan, başta meslektaşlarımız ve aileleri olmak üzere tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yaralılarımıza acil şifalar,  kaybettiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bölgemizde, depremzede olmasına rağmen görevinin başında olan ve ülkemizin birçok yerinden yardıma koşan gönüllü hekim ve diğer sağlık çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum. TARD’ ın kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde rol almış olan ve özveri ile çalışan hocalarıma sevgi, saygı ve minnet duygularımı sunuyorum.

Covid-19 ve yaşadığımız deprem sürecinde üniversite, eğitim araştırma, devlet ve özel hastanelerde görev yapan tüm Anestezi ve Reanimasyon uzmanlarının ne kadar önemli bir yere sahip oldukları bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Uzmanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi ve korunması, teşvik ve/veya taban ödemedeki azalma korkusu ile izin alma, kongre ve sempozyumlara katılımların zorlaşması nedeniyle eğitimin daha kolay ulaşılabilir hale getirilmesinin hedeflenmesi, Q1 dergilerde yayınlanan çalışmaların ödüllendirilmesi,  TARD dergisi ve diğer dergilerimizin SCI/SCI-E kapsamına alınması için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini düşünmekteyim.  

Sayın meslektaşlarım, oldukça dinamik seyreden ve zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde uzmanlık eğitimi, öğretim üyeliği ve bulunduğum idari görevler süresince kazandığım deneyimlerim ışığında düşüncelerimi pratiğe aktarabilmek için 2023-2025  dönemindeki TARD Yönetim Kurulu üyeliğine aday olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. TARD olağan Genel Kurul toplantısında görüşmek dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım. 


Prof. Dr. Yasemin GÜNEŞ
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi
Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD Öğretim Üyesi