Tark2023 Asistan Kongre Katılım Desteği Belirlenmiştir

Değerli Meslektaşlarımız,

Yaklaşan TARK 2023’ün tatlı heyecanı içerisinde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yönetim Kurulu olarak TARD’ın daima eğitimi önceleyen anlayışı çerçevesinde, Cumhuriyetimizin 100. Yılında “Aydınlık 100’lere Aydınlık Yüzlerle” mottosu ile gerçekleştireceğimiz kongremize daha fazla asistanımızın katılımını sağlayabilmenin gayreti içerisindeyiz. Çalışmalarımız neticesinde, TARD Kongre Katılım Desteğiyle TARK 2023’e katılacak asistan sayımızı yaklaşık %30 oranında artırmak suretiyle, 300 asistanımızı kongremizde ağırlamayı hedefliyoruz.

TARK 2023 için Kongre Katılım Desteği vereceğimiz asistan kontenjanları, eğitim kurumlarının asistan sayısı esas alınarak belirlenmiştir. Yönetim Kurulumuzun benimsediği şeffaflık ilkesi gereğince belirlenen kontenjanlar web sayfamızdan görülebilecektir.

Geleceğimizin teminatı genç meslektaşlarımız, sevgili asistanlarımızı katılım payı almaksızın kongremizde ağırlayabilmeyi çok arzu ettik. Ne yazık ki tüm gayretlerimize rağmen, mevcut ekonomik koşullarda bunun mümkün olamayacağını gördük. Daha fazla sayıda asistanımızı misafir edebilmek adına asistanlarımızdan 4.000 TL katılım payı almamız gerekmektedir(Kayıt & Konaklama için). Genç meslektaşlarımızın bu durumu anlayış ve hoşgörüyle karşılayacaklarına inanıyoruz.  
Bu kapsamda Kahramanmaraş-Hatay Depreminden etkilenen bölgelerdeki eğitim kurumlarında çalışan asistanlarımızdan katılım payı alınmayacaktır.

Bilimin aydınlığında bilgiyi paylaşmanın heyecanını ve coşkusunu genç meslektaşlarımız, asistanlarımızla birlikte yaşamak arzusuyla, TARK 2023’ün bilimsel kalitesi yüksek, verimli ve katkılı bir kongre olmasını diliyoruz.  

Saygılarımızla…

TARD Yönetim Kurulu


Eğitim Kurumları TARK 2023 asistan kontenjanları için tıklayınız.


TARD Kongre Katılım Desteğiyle gerçekleşecek TARK 2023 Asistan Kaydı ile ilgili işlemler için tıklayınız.