32. TARD Uygulamalı Düşük Akım Anestezi Kursu - Kıbrıs Kursu Ardından

Saygıdeğer TARD Üyeleri,

TARD, Kıbrıs Türk Tabipleri Odası (KTTO) ve Draeger iş birliği ile “32. TARD Uygulamalı Düşük Akım Anestezi Kursu” Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Binası Konferans Salonu ve Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği'nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 27 Ocak 2024 Cumartesi günü başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmalarını TARD Başkanı Prof. Dr. Ali Fuat Erdem ve Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Başkanı Uzm. Dr. Ömer Taşargöl yaptı. Prof. Dr. Ali Fuat Erdem kurs hakkında bilgilendirmelerde bulundu, bu uygulama ile ameliyathanede kullanılan anestezik gaz tüketiminin önemli ölçüde azalacağını, hastaların ve ameliyathane çalışanlarının da daha az anestezik ajana maruz kalacaklarını belirtti. Ayrıca Avrupa’da ve dünyada önerilen bu uygulama ile hastaların ihtiyacı olanın verildiğini fakat atmosfere atılması gereken miktarın azaltıldığını ve böylece küresel ısınmaya anestezik ajanların katkısının minimalize edildiğini vurguladı.

KTTO Başkanı Uzm. Dr. Ömer Taşargöl ve Anestezi Kliniği Başkanı Uzm. Dr. Faika Deniz nezdinde misafirperverlikleri ve destekleri için tüm hocalarımıza, büyük bir özveri ve emek ile bu kursları gerçekleştiren Uygulamalı Düşük Akım Kursu eğitmenlerimize, desteklerinden dolayı Draeger firması ekibine ve kursumuza katılan meslektaşlarımıza ve asistanlarımıza gösterdikleri ilgi ve aktif katılımları için çok teşekkür ederiz.


Ekolojik
Ekonomik
Sürdürülebilir bir dünya için
Düşük akım anestezi


TARD Yönetim Kurulu