TARK 2024 Web Sitemiz Yayında

Kıymetli Meslektaşlarım;


Sizleri, köklerinden yükselen ulu bir çınar misali her yıl büyüyen ve gelişen, birlik ve beraberliğimizin simgesi, kadim geleneklere sahip köklü derneğimizin 58. kongresi TARK2024’e davet etmenin onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tıp bilimleri durmaksızın ilerlerken bilim alanımızın önemi ve değeri de her geçen gün artıyor. Bu kesintisiz gelişim bir yandan bizlere büyük bir misyon yüklerken, diğer yandan da bilgi ve teknolojinin yakından izlenmesini gerektiriyor. Teknoloji, bilgiye ulaşmamızda sayısız olanak sağlamakla birlikte, yüz yüze gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizdeki bilgi ve deneyim paylaşımının, dostlukla kucaklaşmanın yerini doldurmaktan hayli uzak kalıyor. Bizleri birbirimizle buluşturan TARK bu yönüyle de her birimiz için başka anlamlara sahip.

Sizleri teknoloji ve sanatla süslenmiş alanlarda bilim ve bilgiyle buluşturmak, bilim alanımızdaki güncel gelişmeleri paylaşmak, unutulmaz anılarla dolu keyifli ve nitelikli bir kongre sunabilmek için yoğun emek ve gayret sarf etmekteyiz. Ülkemizden ve farklı ülkelerden çalışmalarıyla dikkat çeken bilim insanlarının yer aldığı oturumlarıyla olduğu kadar, genç meslektaşlarımızın mesleki gelişimlerine imkân sağlayacak kursları ve atölye çalışmalarıyla da TARK2024’ün akıllarda kalacak bir bilim şöleni olarak gerçekleşeceğini ümit ediyoruz. Katılımcılarımız ayrıca endüstri stantlarında bilimin ve teknolojinin bizlere sunduğu yenilik ve gelişmeleri yakından tanıma ve deneyimleme fırsatı bulacaklar. Uluslararası bilim çevrelerinde kongremize giderek artan ilginin bir yansıması olarak farklı ülkelerden katılım sağlayan meslektaşlarımız, bir önceki kongremizde olduğu gibi ülkelerinin renklerini kongremize taşıyacaklar.

Bilim alanımızdaki yüksek öncelikli konulardan biri olarak sağlık hizmetleri sunumunu ve hastalarımızın yararını/sonuçlarını doğrudan etkileyen, tıp disiplinleri içerisinde önemle sahip çıktığımız hasta güvenliğine dikkat çekmek ve bu temeldeki bütüncül yaklaşım ilkemizi yansıtmak üzere, TARK2024 mottomuzu “Geçmişten Geleceğe Güvenle” olarak belirledik.
Bilimsel ve sosyal açıdan anılarımızdan silinmeyecek, verimli ve katkılı bir kongrenin heyecanıyla, sizleri 28 Kasım – 01 Aralık 2024 tarihlerinde Antalya Kaya Palazzo Otel’de gerçekleştireceğimiz TARK2024 Kongremizebekler, hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Dr. Ali Fuat ERDEM
TARD Yönetim Kurulu Başkanı
TARK2024 Kongre Başkanı